Šilkinė skarelė – „Vakaras“

Turime

Natūralaus šilko skarelė su M. K. Čiurlionio paveikslu „Vakaras“
Kūrinio autorius: Mikalojus Konstantinas Čiurlionis. 1907. Drobė, tempera. Kūrinio dydis: 26,3 x 28,6 cm.
Šilkinės skarelės dizainas: Jolanta Talaikytė
Gaminio dydis: 67 cm x 67 cm

Šilkinė skarelė pagaminta iš 100% natūralaus šilko. Pagaminta Italijoje.

„Spalvose Čiurlionis tvirtai žinojo, ko jis nori, nuo spalvų pas jį tarytum viskas ir prasidėdavo“.

„Nuo jį pančiojusio drovumo jis pradėjo išsivaduoti palaipsniui, tačiau tą pačią valandą, kai jis visiškai prabilo ir prabilo savąja kalba, lemtis nutraukė jo gyvenimo giją, lyg nenorėdama, kad būtų išreikšti perdaug aiškūs žodžiai apie dalykus, turinčius likti uždraustais ir paslėptais. Pats Čiurlionio beprotiškumas vaizduojamas tuomet kaip savotiška bausmė už mėginimą kilsterėti uždangą, įspėti tokias mįsles, kurioms laikas dar nėra atėjęs... “

Dailininkas, dailės istorikas ir kritikas Aleksandras Benua.

Šilkinė skarelė – “Vakaras“

Bendradarbiaujant su Nacionaliniu M. K. Čiurlionio dailės muziejumi, sukūrėme šilkinę skarelę su M. K. Čiurlionio paveikslu „Vakaras“.

Skarelių dizainą kūrė žinoma Lietuvos dizainerė, VDA Kostiumo katedros profesorė Jolanta Talaikytė.

Ant šilko skarelių perkeltas unikalus Lietuvos paveldas – M. K. Čiurlionio paveikslai.

Šios skarelės – tai ant išskirtinės kokybės Komo šilko atspaustos M. K. Čiurlionio paveikslų reprodukcijos. Joms naudojamos dailės kūrinių fotografijos iš Nacionalinio M.K. Čiurlionio dailės muziejaus, todėl išlaikomas spalvų autentiškumas.

Komo šilkas išsiskiria ypatinga kokybe. Jis šį Italijos regioną išgarsino visame pasaulyje.  Neįtikėtina, kokie ryšiai sieja Lietuvą ir Komo šilką! Komo ežero pakrantes šilkmedžiais apsodino ir pirmuosius šilkaverpius pačioje XV a. pradžioje  atvežė garsios Italų kunigaikščių giminės  atstovas – Milano kunigaikštis Ludovico Sforza, žymios Lietuvos moters Bonos Sforzos, Žygimanto Senojo žmonos ir Žygimanto Augusto motinos, giminaitis. Nuo to momento pradėjo kurtis Komo ežero šilko pramonė. Laikui bėgant, Komo ežero šilkas sulaukė tokio didelio populiarumo, kad pranoko Kinijos ir Japonijos šilką.

Mūsų užsakymu skaros su M. K. Čiurlionio ir kitų lietuvių dailininkų paveikslų reprodukcijomis gaminamos viename iš Komo šilko fabrikų, kuris specializuojasi meno kūrinių reprodukcijų ant šio prabangaus audinio gamyboje. Jame garsiausių Pasaulio menininkų darbų reprodukcijas ant šilko spausdina unikalias kolekcijas sukaupę Niujorko Metropoliteno, Londono Britų ir daugelis kitų garsių muziejų.