Šilkinė skarelė – „Miestas“

Tikras, prabangus itališkas šilkas

Neturime

85.00 

Natūralaus šilko skarelė su M. K. Čiurlionio paveikslo „Miestas“ iš ciklo „Miestas“ atvaizdu.
Kūrinio autorius: Mikalojus Konstantinas Čiurlionis. Popierius, tempera, guašas. 1908. Kūrinio dydis: 36,2 x 31,5 cm.
Šilkinės skarelės dizainas: Jolanta Talaikytė
Gaminio dydis: 67 cm x 67 cm

Šilkinė skarelė pagaminta iš 100% natūralaus Komo šilko. Pagaminta Italijoje.

Trijų paveikslų ciklas „Miestas“ laikomas vienu vertingiausių dailininko darbų. Spėjama, kad jame jis atvaizdavo, pasak legendų, Raigardo slėnyje nugrimzdusį paslaptingą miestą.

„Švendubrės, Pervalkų ir kitų kaimų moterys, išleisdamos savo virus šienauti, o vaikus ganyti, aprūkydavo juos švotosiomis žilelėmis i prašydavo neiti į tas vietas, kur po žolynais ir samanomis klastingai slėpėsi gilios versmės, vedančios į Raigardo paskendusį miestą.
Tai čia, anot žmonių pasakojimų, nugrimzdęs tas didysis miestas Raigardas – su fantastiškais bokštais, su skambančiais Velykų naktį varpais, su balto marmuro sienomis ir auksiniais stogais. (...) Tai čia mėnesienoje skamba nuostabi muzika, lyg iš po žemės sklindanti, tokia liūdna, bet kartu guodžianti, negirdėtų instrumentų garsais aidinti. O kokios klastingos tos žaliosios edvės, margaisiais gėlynais nusėtos“.

Jadvyga Čiurlionytė. „Atsiminimai apie MK Čiurlionį“.

Šilkinė skarelė – “Miestas“

Bendradarbiaujant su Nacionaliniu M. K. Čiurlionio dailės muziejumi, sukūrėme šilkinę skarelę su M. K. Čiurlionio paveikslo „Miestas“ iš ciklo „Miestas“ atvaizdu.

Skarelių dizainą kūrė žinoma Lietuvos dizainerė, VDA Kostiumo katedros profesorė Jolanta Talaikytė.

Ant šilko skarelių perkeltas unikalus Lietuvos paveldas – M. K. Čiurlionio paveikslai.

Šios skarelės – tai ant išskirtinės kokybės Komo šilko atspaustos M. K. Čiurlionio paveikslų reprodukcijos. Joms naudojamos dailės kūrinių fotografijos iš Nacionalinio M.K. Čiurlionio dailės muziejaus, todėl išlaikomas spalvų autentiškumas.

Komo šilkas išsiskiria ypatinga kokybe. Jis šį Italijos regioną išgarsino visame pasaulyje.  Neįtikėtina, kokie ryšiai sieja Lietuvą ir Komo šilką! Komo ežero pakrantes šilkmedžiais apsodino ir pirmuosius šilkaverpius pačioje XV a. pradžioje  atvežė garsios Italų kunigaikščių giminės  atstovas – Milano kunigaikštis Ludovico Sforza, žymios Lietuvos moters Bonos Sforzos, Žygimanto Senojo žmonos ir Žygimanto Augusto motinos, giminaitis. Nuo to momento pradėjo kurtis Komo ežero šilko pramonė. Laikui bėgant, Komo ežero šilkas sulaukė tokio didelio populiarumo, kad pranoko Kinijos ir Japonijos šilką.

Mūsų užsakymu skaros su M. K. Čiurlionio ir kitų lietuvių dailininkų paveikslų reprodukcijomis gaminamos viename iš Komo šilko fabrikų, kuris specializuojasi meno kūrinių reprodukcijų ant šio prabangaus audinio gamyboje. Jame garsiausių Pasaulio menininkų darbų reprodukcijas ant šilko spausdina unikalias kolekcijas sukaupę Niujorko Metropoliteno, Londono Britų ir daugelis kitų garsių muziejų.